מה לתרגל אם יש לי 5 דקות פנויות ביום?

זו שאלה אמיתית שנשאלתי ע״י תלמידים, וזו שאלה נהדרת, משום שחמש דקות טובות הן שוות ערך לאימון ויכולות לצבוע את תחילת או סוף היום באיכות שונה. לאימון יוגה שנעשה בכוונה נכונה יש אפקט הומיאופתי והוא יכול ללוות אותנו במשך היום כולו.

ככלל, ואולי זה תקף לא רק ליוגה, יש להתחיל במה שהלב נמשך אליו, במה שקל, נעים ואהוב עלינו מתוך התרגול, וגם ממה שבהיר ונהיר לנו ומשם להמשיך. כלומר- אם אתם מרגישים שתרגיל נשימה מסוים עושה לכם טוב, התחילו אתו. אם תרגול הוואיוס הפנימיים עוזר לכם תהתחיל לתרגל בריכוז, התחילו אתם. אם התרגול של הוואיוס החיצוניים מביא לתחושה של התרחבות והתעוררות של הגוף כולו, התחילו בהם.

אם אתם עדיין מבולבלים ולא יודעים במה להתחיל, אני חושבת שתרגול שלוש ברכות לשמש על הבוקר, והרפיה טובה לאחריהן, ישלחו אתכם לעבודה במצב אחר לחלוטין, ודי בזה להתחלה.

אפשרות נוספת היא הרפיה של חמש דקות, אם זה מה שאתם אוהבים. שכבו על הגב, הרגישו את נקודות המגע של הגוף עם המזרן, תנו לתחושות אלו לאפשר לכם להרפות כלפי האדמה. דמיינו שהאדמה היא אמא טובה שמחזיקה אתכם (היא באמת עושה כן), תנו לשרירים להתרכך ולהרפות ועקבו בתשומת לב רפויה, לא כפייתית, אחר הנשימה, זה יעזור לכם להישאר ברגע הזה.

יום נעים…